Про препарати

Дізнайтеся, що являють собою препарати Протефлазід®

Де придбати?

Виберіть найближче місце для придбання препарату

Запитання та відповіді

Ви можете поставити своє запитання

Повідомити про побічну дію

Напишіть нам

Важливе

Останні новини

Чому антибактеріальні препарати при..
  • 29.07.2019

Чому антибактеріальні препарати при грипі можуть зашкодити

Детальніше »

Чого чекати в майбутньому в зв̵..

Чого чекати в майбутньому в зв’язку з поширеністю гепатитів?

Детальніше »

Протефлазід® випускається з новою к..
  • 02.08.2018

Facebook

Всього лише 5 мутацій відділяють нас від можливої смертельної пандемії грипу H5N1

17.04.14

Фахівці — біологи повідомили, що вірусу «пташиного грипу» не вистачає всього лише 5 мутацій для того, щоб вибухнула спустошлива епідемія, порівнянна за своїми масштабами з «іспанкою» 1918 року.
У виданні Home Biology Cell & Microbiology від 15 квітня 2014 опублікували матеріали, згідно яких фахівці — вірусологи з Університету в Роттердамі (Нідерланди), навели докази того факту, що вірусу «пташиного грипу » (A/H5N1) буде потрібно пройти всього лише 5 мутацій, щоб він перетворився на легко поширюющийся та смертельно небезпечний штам.

«Пташиний грип» дуже небезпечне захворювання. Починаючи з моменту виявлення першого випадку інфікування (це сталося 17 років тому в Гонконзі. Тоді з 650-ти пацієнтів, що заразилися H5N1, 60% померло. Як відомо, «пташиний грип» погано поширюється повітряно-крапельним шляхом. Але навіть незважаючи на цей факт, фахівці вже змогли продемонструвати можливість подолання даної перешкоди, створивши штам вірусу H5N1, — він уже наділений здатністю до швидкого поширення повітряно -крапельним шляхом. Даний виведений штам вірусу навіть називали «ідеальною зброєю для терористів» і наклали заборону на публікацію у відкритому доступі процедури його синтезу.
Поки що до кінця невідомо, чи зможе вірус змінюватися поза лабораторними умовами. Саме тому голландські фахівці прийняли рішення перевірити все ж, яка мінімально-необхідну кількість мутацій, що необхідна для перетворення «пташиного грипу» в пандемічний, смертельно небезпечний для людей штам. Як показали експерименти, таких мутацій необхідно всього лише 5! Це зовсім небагато, тому існує реальна ймовірність того, що вони цілком зможуть відбутися і в природних умовах.

Якщо мутації вірусу з’являються так легко, — це дуже тривожний факт, він говорить нам про високу ймовірність можливості, що рано чи пізно H5N1 зможе «навчитися» інфікувати людину повітряно -крапельним шляхом.

Вчені та фахівці зійшлися на думці, що для того, щоб уникнути і запобігти можливі пандемії вірусу, необхідно вести безперервний моніторинг «пташиного грипу» в природному середовищі, відстежуючи всі можливі його зміни. На превеликий жаль, відстежувати 100 % всілякі джерела мутацій немає можливості, тому лікарям і вченим залишається поки що уважно і дуже ретельно проводити вивчення спалахів респіраторних захворювань та інфекцій і займатися розробкою та пошуком універсальних ліків від грипу.

Препарат протефлазід для лікування вірусних інфекцій.

Читайте также

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.