Про препарати

Дізнайтеся, що являють собою препарати Протефлазід®

Де придбати?

Виберіть найближче місце для придбання препарату

Запитання та відповіді

Ви можете поставити своє запитання

Повідомити про побічну дію

Напишіть нам

Важливе

Останні новини

Протефлазід® випускається з новою к..
  • 02.08.2018

Від кору будуть вакцинувати доросли..
  • 21.06.2018

Від кору будуть вакцинувати дорослих із груп ризику

Детальніше »

Китайська нановакцина захистить від..
  • 16.03.2018

Китайська нановакцина захистить від усіх штамів грипу?

Детальніше »

Facebook

Вірус герпесу 4-го типу сприяє розвитку раку молочної залози

22.08.16

Як довели нещодавно американські онкологи, герпес 4-го типу (вірус Епштейн-Барр), яким інфіковані близько 90% населення планети, сприяє розвитку раку молочної залози.

Як відомо, вірус Епштейн-Барр здатний легко передаватися через біологічні рідини людини: слину, кров, сперму, виділення з піхви. До недавнього часу цей вірус вважався досить нешкідливим, у більшості людей він ніяк себе не проявляє. У людей з дуже ослабленим імунітетом, а також у дітей, вірус може активувати розвиток моноцитарної ангіни (іфекційного мононуклеозу). Як правило, лікарі вважають її банальною ангіною, однак все ж існують деякі відмінності: герпес 4 типу під час захворювання провокує збільшення селезінки і печінки.

Однак, в ході проведення численних досліджень з’ясувалося, що вірус Епштейн-Барр не такий вже й нешкідливий, як вважалося раніше, дослідники відзначили безпосередній зв’язок вірусу герпесу 4-го типу з розвитком раку молочної залози. Команді дослідників з Відділення гематології та онкології американського Медичного Центру Бет-Ізраел спільно з Гарвардської медичної школою (Бостон), в ході останніх досліджень вдалося з’ясувати механізм розвитку раку молочної залози як наслідок присутності в організмі вірусу герпесу 4-го типу. Результати проведеного ними дослідження опублікували минулого тижня на сторінках журналу EBioMedicine.

Дослідники виявили, що вірус Епштейна-Барр, щоб потрапити в організм, зв’язується зі специфічним рецептором здорової клітини CD21. В результаті клітини починають вести себе подібно до стовбурових: вони набувають здатність надзвичайно активно ділитися.

Зміни на клітинному рівні, що відбуваються в організмі під впливом вірусу, на жаль, закладають основу для розвитку раку в літньому віці, хоча вірус Епштейн-Барр не є прямою причиною злоякісних пухлин. Він сприяє несприятливій трансформацій клітин молочної залози.

Отримані вченими результати дослідження є досить вагомим аргументом за те, щоб проводити вакцинацію дітей від вірусу Епштейн-Барр.
Раніше вчені вже довели зв’язок цього вірусу з деякими рідкісними різновидами раку: аденокарциномою шлунку, лімфогранулематозом, лейоміосаркомою та ін.

Читайте также

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.