Про препарати

Дізнайтеся, що являють собою препарати Протефлазід®

Де придбати?

Виберіть найближче місце для придбання препарату

Запитання та відповіді

Ви можете поставити своє запитання

Повідомити про побічну дію

Напишіть нам

Важливе

Останні новини

Протефлазід® випускається з новою к..
  • 02.08.2018

Від кору будуть вакцинувати доросли..
  • 21.06.2018

Від кору будуть вакцинувати дорослих із груп ризику

Детальніше »

Китайська нановакцина захистить від..
  • 16.03.2018

Китайська нановакцина захистить від усіх штамів грипу?

Детальніше »

Facebook

Вірус герпесу сприяє розвитку захворювань нервової системи

02.04.13

Один з найбільш поширених в організмі людини вірусів — вірус герпесу 6 типу. Відомо два варіанти цього типу вірусу: HHV-6A і HHV-6B. Якщо інфікування ними відбувається в ранньому дитинстві, це призводить до захворювання, що супроводжується високою температурою, лихоманкою. Після цього подальше знаходження вірусу в організмі зазвичай проходить безсимптомно. Проведені в світі дослідження показали, що аж до трирічного віку основна маса дітей вже є носіями HHV-6. Як правило, вірус знаходиться в секреті слинних залоз. При цьому вірус герпесу може так і залишатися неактивним, навіть протягом всього життя людини. Але він також може раптово активуватися при пригніченні імунної системи (наприклад, при захворюванні, перенесеному стресі тощо.)

Дослідження з вивчення зразків спинномозкової рідини, які вчені отримали від пацієнтів, госпіталізованих із симптомами енцефаліту та менінгіту, велися протягом чотирьох років. Фахівці визначали присутність в отриманих зразках вірусу HHV-6.

У 26 зразках, відібраних у 24 пацієнтів за допомогою методу ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), виявили вірус HHV-6, при цьому в 20 зразках спинномозкової рідини це був вірус HHV-6B. 42% досліджуваних пацієнтів не досягли 3-х річного віку, що може вказувати на первинну інфекцію. У решти досліджуваних пацієнтів вік коливався в межах 4-81 року — у них захворювання центральної нервової системи були швидше за все наслідком вже вторинної реактивації вірусу HHV-6.

У зразках спинномозкової рідини досліджуваних пацієнтів з менінгітом і енцефалітом був виявлений вірус HHV-6, при цьому результати ПЛР на інші агенти були відсутні. Даний факт дозволив вченим висунути припущення, що саме цей вірус відіграє ключову роль у патогенезі захворювань нервової системи.

Leave a Reply

Be the First to Comment!


wpDiscuz

Читайте также

Попередження-угода!

Сайт містить інформацію, що призначена для фахівців медичної та фармацевтичної галузей, вона не може бути використана для самодіагностики та самолікування і не є заміною консультації лікаря.